L'Oréal w 2020 r. wprowadzi papierowe opakowania kosmetyków

Nowatorską technologię L'Oréal opracował we współpracy z firmą Albéa.

L’Oréal i firma opakowaniowa Albéa opracowały, jako pierwsze na świecie, technologię wykorzystującą papier do tworzenia opakowań kosmetyków. Pierwsze produkty w takim opakowaniu mają trafić na rynek już w 2020 r.
Innowacja ma pozwolić koncernowi na zastąpienie  większości plastiku, z którego robione były do tej pory tuby, certyfikowanym biomateriałem podobnym do papieru.
 
- Od 2007 r. nieustająco poprawiamy ślad środowiskowy naszych opakowań. Dziś idziemy o krok dalej, wprowadzając tę nową technologię bazującą na certyfikowanym papierze - powiedział Philippe Thuvien, dyrektor ds. opakowań i rozwoju L’Oréal, dodając, że koncern zobowiązał się do poprawy profilu środowiskowego 100% swoich opakowań do 2020 r.
 
Nowe opakowania w kwietniu przyszłego roku przejdą testy, a później jak najszybciej trafić mają na półki. Jako pierwsze w nowych tubach sprzedawane mają być produkty do pielęgnacji twarzy i ciała.
Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.