Polscy artyści w najnowszym sezonie serialu "Wikingowie"

Twórcy serialu do współpracy zaprosili Annę Marię Jopek, Macieja Rychłego i Teatr Pieśń Kozła.

Teatr Pieśń Kozła
Teatr Pieśń Kozła
W najnowszym i ostatnim zarazem sezonie serialu "Wikingowie" telewizji History pojawią się utwory muzyczne wrocławskiego teatru Pieśń Kozła. Na potrzeby serialu "Wikingowie" teatr przygotował dwie nowe oryginalne kompozycje, do których muzykę przygotował kompozytor i muzyk Maciej Rychły, a tekst napisała Alicja Bral. Tłumaczenia na język gaelicki dokonała Joy Dunlop, a całość wyreżyserował muzycznie Grzegorz Bral. W jednej z pieśni pojawia się improwizacja piosenkarki Anny Marii Jopek, której towarzyszy Łukasz Wójcik, śpiewak wrocławskiego teatru, a w drugiej występuje Monika Dryl. Anna Maria Jopek wraz z Maciejem Rychłym na sierszeńkach, czyli wielkopolskich dudach, zagrali w jednym z odcinków serialu. Drugi utwór z wokalem Moniki Dryl na planie wykonała Georgia Hirst (Torvi).

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu „Wikingowie” jest Michael Hirst, twórca m.in. filmów "Elizabeth" i "Dynastia Tudorów". To on był jednym z pomyslodawców zaproszenia polskich artystów do serialu o wikingach.

Premiera ostatniego sezonu "Wikingów" na kanale History zaplanowana jest na 4 grudnia (w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie) i 5 grudnia (premiera na świecie, w tym w Polsce).

Piotr Machul 283 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.