Rusza serwis streamingowy BritBox

W ofercie programy stacji ITV, BBC, Channel 4 i Channel 5.

Z inicjatywą utworzenia platformy wyszły stacje ITV i BBC, a później dołączyły Channel 4 i Channel 5. Miesięczny abonament kosztuje w Wielkiej Brytanii 5,99 funta (z HD i multi screen), tyle samo co Netflix w podstawowej wersji (za serwis z HD i możliwością oglądania na dwóch ekranach trzeba już zapłacić 8,99 funta). W ofercie znajdą się głównie dobrze już znane seriale kryminalne, takie jak m.in. "Broadchurch" czy "Główny podejrzany" ("Prime Suspect") z Helen Mirren i komediowe, m.in. "Czarna Żmija" ("Blackadder") z Rowanem Atkinsonem, oraz programy reality show, np. "Love Island", ale są także nowe produkcje, np. miniserial "Lambs of God". Atrakcją na święta ma być udostępnienie 600 odcinków serialu "Doctor Who", emitowanych w brytyjskiej telewizji w latach 1963-1989. W przyszłym roku oferta będzie wzbogacona o archiwalne programy i filmy z katalogu Channel 4 i Film4.

Reemah Sakaan, dyrektor ds. streamingu w ITV, przyznaje, że Britibox będzie dla wielu brytyjskich telewidzów drugim lub trzecim wyborem subskrypcyjnym, obok Netfliksa, Amazon Prime czy Apple TV+. Siłą nowego serwisu mają być treści adresowane do publiczności zmęczonej już produkcjami tworzonymi głównie z myślą o widzach amerykańskich. Niektóre ze starszych tytułów licencjonowanych dotąd Netfliksowi będą stopniowo przenoszone do Brtiboksu. Sakaan zauważa, że największym przebojem Netfliksa jest serial "Przyjaciele", którego emisja zaczęła się 25 lat temu i podobnie o sukcesie BritBoksu mogą przesądzić produkcje sprzed lat mające rzesze wiernych fanów.

Poza Wielką Brytanią BritBox jest dostępny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Paweł Piasecki 704 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.