Pierwszy Primark w Polsce ruszy już niebawem

Właściciel irlandzkiej marki oficjalnie potwierdza, że będzie to wiosną przyszłego roku.

Szyld irlandzkiego giganta, znanego z taniej odzieży i akcesoriów, zawiśnie w końcu w Polsce w 2020 r., a więc prawie rok po otwarciu Galerii Młociny, w której ma się pojawić.

"Nasz pierwszy sklep w Polsce ruszy w Warszawie wiosną, co będzie oznaczać debiut Primarka w trzynastym kraju” – taka informacja pojawiła się w opublikowanym właśnie rocznym raporcie Associated British Foods (ABF), czyli właściciela marki.

Jak wynika z informacji serwisu Handelextra.pl, zgodnie z ustaleniami z Galerią Młociny sklep ma ruszyć prawdopodobnie do marca. Spółka nie komentuje żadnych doniesień o ekspansji, tłumacząc to faktem, iż jest notowana na giełdzie.

Z rocznego podsumowania wynika, że obroty tej odzieżowej części biznesu ABF wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy (zakończonych we wrześniu) o 4% i osiągnęły 7,79 mld funtów, choć np. w Wielkiej Brytanii, czyli na największym rynku Primarka, spadła sprzedaż porównywalna (czyli w tych samych sklepach w tym samym czasie) o 1%. ABF wskazuje na dobre przyjęcie poszerzonej oferty w swoim nowym, największym sklepie w Birmingham, w którym można również coś przekąsić i wypić kawę.

Łącznie we wrześniu tego roku sieć liczyła 373 sklepy z czego 189 było w Wielkiej Brytanii, 46 w Hiszpanii, 37 w Irlandii. Ostatnim uruchomionym rynkiem jest Słowenia, a kolejnym – właśnie Polska. Łącznie w ciągu kolejnych 12 miesięcy Primark ma się powiększyć o 19 sklepów.

Jak Handelextra.pl donosił w październiku, nad Wisłą spółka negocjuje kolejny adres w Promenadzie. Ostateczna decyzja związana jest z uzyskaniem przez galerię handlową wszelkich zgód na jej rozbudowę.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.