Marketerze, czy nadal jesteś w grze?

Pod takim hasłem toczyła się 11. edycja Forum Marketingu Zintegrowanego w Warszawie - dwudniowa konferencja zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB.

Mówiono głównie o działaniach związanych z innowacyjnością oraz ze społeczną odpowiedzialnością w biznesie ze szczególnym uwzględnieniem ekologii.

O szczegóły zapytaliśmy naszych prelegentów w specjalnie na tę okazję przygotowanym studiu filmowym. Specjalistów o losy i przyszłość działań marketingowo-reklamowych wypytywał Grzegorz Bonder, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB, general manager agencji Unigue One. Efekty tych rozmów, refleksje na temat działań, jakie powinni podjąć marketerzy, by nadążyć za zmianami i „być w grze” oraz tego, co musimy wszyscy zrobić, by chronić nasz świat i pogodzić biznes z ekologią, zostaną wkrótce przedstawione na stronie Stowarzyszenia.

Magdalena Brzeska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB, podkreśla, że konferencja wpisuje się w misję organizacji, którą jest konsekwentne promowanie dobrych praktyk marketingu bezpośredniego. - Pracujemy w ramach rad merytorycznych poświęconych najważniejszym zagadnieniom rynku. Rady Programowe realizują konkurs marketingowy Golden Arrow i Forum Marketingu Zintegrowanego (FMZ), Rada ds. RODO opracowuje w porozumieniu z regulatorami Kodeks Dobrych Praktyk w Obszarze Ochrony Danych Osobowych, a Rada ds. Rynku Contact Center poszukuje rozwiązań odpowiadających na najważniejsze wyzwania rynku CC i realizuje konkursy i szkolenia dla branży. Rozwijamy również działalność Rady ds. Direct Mail i w ciągu najbliższych kilku tygodni ukaże się na rynku specjalny raport w wersji papierowej poświęcony tej branży – podkreśla Magdalena Brzeska. - Istotnym zwieńczeniem naszych doświadczeń jest organizowane przez nas FMZ, które przekrojowo przedstawia najważniejsze zagadnienia marketingu zintegrowanego. W przyszłym roku planujemy je rozszerzyć o case study projektów marketingowych uwzględniających najlepsze praktyki budowania customer experience, w oparciu o doświadczenia branży contact center.

Pierwszego dnia forum uczestnicy FMZ poznali kulisy oraz wyniki najciekawszych kampanii marketingu zintegrowanego z ostatnich miesięcy, zarówno z segmentu B2C, jak i B2B. Marketerzy oraz najlepsze agencje marketingu zintegrowanego pokazały najciekawsze i najbardziej inspirujące kampanie marketingu zintegrowanego, które w ostatnim czasie intrygowały i skutecznie działały. 

Uczestnicy zapoznali się z wynikami m.in. kampanii IKEA, serwisu Olx.pl, PepsiCo, Nescafe oraz marki kultowych klapek Kubota. Mogli także przyjrzeć się ciekawym przedsięwzięciom, np. projektowi „Amica na szlaku smaku”, który opisywał jak wzmocnić zaangażowanie uczestników programu partnerskiego lub wynikami akcji społecznej na rzecz niewidomej mistrzyni olimpijskiej - Joanny Mazur.

Drugi dzień forum to inspiracje i spotkania z ekspertami. Wśród nich znalazła się poruszająca prelekcja Anny Jakubowski, dyrektor generalnej Avon Cosmetics Polska, która skupiła się na motywacji, chęci zmiany i wiary we własne siły, a tym samym sukces.

Bardzo istotnym elementem drugiego dnia forum stała się dyskusja pod hasłem: Ekologia must be – really? Czy eko to trend warty uwagi? Panel dyskusyjny prowadził Mikołaj Janicki z firmy Pro Duct by Business Friends, członek zarządu SMB i arbiter Komisji Etyki Reklamy. W dyskusji wzięli udział: Agnieszka Krzesińska-Jagiełło z Nielsen Polska, Katarzyna Karpińska z EcoVadis & Cybervadis, Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu oraz Krzysztof Jodłowski z Kantar Polska.

Jak podkreśla prowadząca forum Weronika Szwarc-Bronikowska (wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju, partner Media People, członkini Rady Programowej SMB), przyszłość to innowacja, budowanie relacji z marką i działania proekologiczne. - Trendy to również wykorzystanie w działaniach sztucznej inteligencji (AI), technologii virtual reality czy botów - podkreśla Weronika Szwarc- Bronikowska. - W dzisiejszych czasach marki i marketerzy mierzą się również z tzw. zjawiskiem click fraud, czyli nieuczciwych albo fałszywych kliknięć w link sponsorowany (lub inną formę reklamy), które zmierzają do wygenerowania wyższych kosztów konkurencyjnym reklamodawcom.

Forum Marketingu Zintegrowanego to wydarzenie od 11 lat  organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB, które działa w obszarze marketingu bezpośredniego oraz zintegrowanego. Misją Stowarzyszenia jest edukacja rynku, a o wysoki poziom merytoryczny konferencji dba Rada Programowa. W jej skład wchodzili w tym roku: Weronika Szwarc-Bronikowska (Media People), Paweł Antkowiak (Albedo Marketing), Magdalena Czaja (COACH), Marcin Drzewiecki (Iron Mountain Polska), Renata Goss-Nowak (Poczta-Polska), Mikołaj Janicki (Pro Duct by Business Friends), Katarzyna Rączka (Danfoss Poland), Katarzyna Pawlikowska (Garden of Words), Agnieszka Stelmaszczyk (Feno), dr hab. Jacek Wasilewski (Narrative Impact), Patrycja Zielińska (Pracownia Gier Szkoleniowych).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.