Huawei reaguje na kryzys, zwiększając nakłady na reklamę [wideo]

Chiński koncern właśnie startuje z najdroższą kampanią.

Polski oddział chińskiego koncernu technologicznego Huawei rusza z kampanią wizerunkową pod hasłem: "To, co ważne, nie zawsze przychodzi łatwo".

- Marka Huawei jest w specyficznej sytuacji rynkowej, która wymagała też odpowiedniego podejścia w obszarze komunikacji, dlatego zdecydowaliśmy się na taką właśnie kampanię - mówi Dorota Haller, dyrektor marketingu Huawei CBG w Polsce. Szefowa marketingu mówi o sankcjach, jakie rząd amerykański nałożył na niektóre chińskie firmy, co jest elementem wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami, a co niekorzystnie wpływa na sprzedaż produktów Huawei w Polsce.

Kampania będzie realizowana m.in. w telewizji, kinach, internecie i na outdoorze. Występują w niej Robert i Anna Lewandowscy. Spot wizerunkowy w całości zrealizowano w Polsce. Jest to największa tegoroczna kampania reklamowa tej marki. Równolegle z działaniami wizerunkowymi 1 grudnia br. wystartuje także świąteczna odsłona kampanii, w której firma będzie reklamowała smartfony, zegarki (typu smartwatch) oraz bezprzewodowe słuchawki. Trzecim elementem zaplanowanych działań reklamowych Huawei będzie internetowa kampania, w której wystąpią Kuba Wojewódzki i Marcin Tyszka, już wcześniej angażowani marketingowo przez chińskiego producenta.

Za kreację i realizację kampanii wizerunkowej odpowiada agencja Havas Warsaw. Planowaniem i zakupem mediów dla Huawei zajmuje się dom mediowy Wavemaker.

Maciej Burlikowski 1735 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.