PKO BP w 3,5 miesiąca 94 mln zł ekwiwalentu reklamowego dzięki Ekstraklasie

Bank zapowiada kolejne miliony dla klubów piłkarskich.

Agencja Sponsoring Insight wyliczyła, że w trakcie 3,5 miesiąca rozgrywek Ekstraklasy bank PKO BP, jej sponsor tytularny, uzyskał 94 mln zł ekwiwalentu reklamowego dzięki wzmiankom w mediach. Od lipca do października br. ukazało się ponad 37,7 tys. publikacji na temat sponsora w kontekście ligi piłkarskiej.

Według raportu największy udział miała w tym telewizja, gdzie ukazało się 4,4 tys. materiałów. Liczba ta uwzględnia transmisje meczowe, z których wliczane są fragmenty z wystarczająco dużą widocznością marki. Wartość materiałów telewizyjnych wyniosła prawie 49 mln zł. Najwięcej publikacji na temat sponsora tytularnego ukazało się natomiast w internecie. Liczba wzmianek w tym kanale, łącznie z social media, przekroczyła 30,6 tys., generując 38 mln zł ekwiwalentu reklamowego. W prasie ukazało się 2,1 tys. artykułów, których wartość reklamowa sięgnęła 5,6 mln zł. W radiu marka PKO Bank Polski w kontekście Ekstraklasy pojawiła się ponad 620 razy, co odpowiada wartości 1,5 mln zł ekwiwalentu reklamowego.

- Konsekwentnie rozwijająca się biznesowo i profesjonalizująca Ekstraklasa jest coraz bardziej atrakcyjna dla sponsorów pod kątem marketingowym. Jest przy tym bardzo silna medialnie, gwarantując szeroką, a przede wszystkim wartościową ekspozycję w materiałach prasowych czy telewizyjnych. Potwierdza to również imponujący ekwiwalent wypracowany w tak krótkim czasie dla naszego partnera tytularnego. Od startu sezonu wielokrotnie przekroczył on roczną wartość kontraktu - twierdzi Marcin Mikucki, dyrektor departamentu komunikacji, marketingu i sprzedaży w Ekstraklasie SA. Dodaje, że to jedynie wartość ekwiwalentu wygenerowana przez media, a przecież każda kolejka rozgrywek gromadzi tysiące kibiców na stadionach i wokół klubów, gdzie również promowana jest marka sponsora.

- Bardzo nas cieszy, że 94 mln zł ekwiwalentu reklamowego zbiega się z wejściem w życie nowej inicjatywy Programu Partnerskiego PKO Banku Polskiego, dzięki któremu kluby Ekstraklasy mogą zyskać na przestrzeni trzech lat kolejne 60 mln zł - mówi z kolei Mariusz Chłopik, dyrektor biura Ekstraklasy i gamingu w PKO BP.

Badanie efektywności ekspozycji sponsoringowej w mediach realizowane przez Sponsoring Insight objęło materiały redakcyjne w prasie, internecie, radiu, telewizji oraz social mediach w okresie lipiec-październik 2019 r., w których pojawiła się nazwa lub logotyp sponsora tytularnego Ekstraklasy – PKO Banku Polskiego. Przy wycenie pod uwagę brane były m.in. wielkość, czas trwania i popularność materiału, liczba, lokalizacja i kategoria ekspozycji, cena spotu, strony reklamowej, CPT i CPC, a także dane telemetryczne.

Maciej Burlikowski 1608 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.