Rekordowa inwestycja Panattoni dla Amazona w Gliwicach

Obiekt o powierzchni ponad 210 tys. mkw. i 4 kondygnacjach został wyposażony w innowacyjną technologię Amazon Robotics.

Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem firmy Amazon w Polsce, wykorzystującym tę technologię. 3900 robotów transportowych pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia, co pozwala na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej i ogranicza czas realizacji wysyłek. - Polska była pierwszym krajem w Europie, gdzie we wrześniu 2015 r. wprowadzono Amazon Robotics. Wdrażanie tego typu rozwiązań jest świadectwem naszego zaangażowania w promowanie innowacyjności w obszarze logistyki z korzyścią zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów – mówi Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

Przygotowany przez Panattoni budynek, wyposażony w inteligentny system zarządzania (BMS) oraz czujniki ruchu w różnych sekcjach, będzie dla Amazona centrum logistyki e-commerce obsługującym cały rynek europejski. Realizowane będą w nim zamówienia klientów na produkty o małej i średniej wielkości - książki, elektronikę i rzeczy codziennego użytku.

Inwestycja przyczyni się do stworzenia tysiąca miejsc pracy.

Paweł Piasecki 738 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.