Najlepsze biura reklamy według MMP

Nagrody otrzymały w tym roku: Polsat Media, Biuro Reklamy TVP, Media Impact Polska, Grupa RMF, AMS, Bauer Media i New Age Media.

W raporcie prezentujemy wyniki badania firmy Kantar, w ramach którego oceniono 63 biura reklamy.

Wśród biur reklamy telewizyjnej przyznaliśmy dwie nagrody: dla Polsat Media (Biuro Reklamy Roku) i Biura Reklamy TVP (Fighter Roku). W internecie nagroda przypadła Media Impact Polska, a wyróżnienie - Sarigato/Sataku. W radiu triumfowała Grupa RMF, zaś wyróżniliśmy Grupę Radiową Time. W kategorii OOH nagrodziliśmy AMS, a dodatkowo przyznaliśmy aż trzy wyróżnienia: dla Business Consulting, Screen Network i Stroera. W magazynach nagroda powędrowała do Bauer Media, wyróżnienie do Wydawnictwa Zwierciadło. W dziennikach nie przyznaliśmy nagrody głównej, wyróżnienia dla Media Impact Polska i Biura Reklamy Gazety Wyborczej. W kategorii kino nagrodę główną otrzymało New Age Media, wyróżnienie - Tandem Media. 

Nagrody i wyróżnienia przyznaliśmy biorąc pod uwagę badanie firmy Kantar oraz naszą ocenę oferty biura, jak również jego wyników biznesowych. W badaniu wzięło udział 113 specjalistów z domów mediowych, którzy w br. realizowali projekty z biurami reklamy. Badanie wykonano metodą CATI.

- Można odnieść wrażenie, że biura reklamy weszły na ścieżkę podobną do szlaku wędrówki domów mediowych. Trudno się nawet specjalnie temu dziwić – te dwa typy firm mediowych przecież od dawna ze sobą ściśle współpracują. Jak domy mediowe z „house of Excel” przeobraziły się w fullservice'owe agencje z bogatą ofertą kreatywną od TV po social media, tak biura reklamy z podmiotów blisko powiązanych ze swoim medium stały się multimedialnym partnerem reklamowym - pisze we wstępie do naszego raportu Piotr Machul, zastępca redaktora naczelnego "Media Marketing Polska".

Raport dostępny jest w naszym sklepie online: Raport Biura Reklamy 2019.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.