Duże zmiany w Pekao SA

Marek Lusztyn nowy prezesem, a Marcin Gadomski wiceprezesem.

Marek Lusztyn
Marek Lusztyn
Trzęsienie ziemi w Pekao SA, drugim największym banku w Polsce. Rezygnację złożył prezes Michał Krupiński, który kierował bankiem od połowy 2017 r. (rezygnacja ze skutkiem natychmiastowym, bez podania powodów), oraz dwaj wiceprezesi: Michał Lehmann i Piotr Wetmański (podobnie: bez podania powodów, ze skutkiem natychmiastowym).

Nowym prezesem Pekao SA (na razie p.o.) został Marek Lusztyn, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za pion zarządzania ryzykiem, od blisko 20 lat związany z grupą Pekao (w tym przez około 10 lat w strukturach międzynarodowych włoskiego UniCredit, ówczesnego większościowego akcjonariusza Pekao, m.in. w Londynie, Monachium i Mediolanie).

Do składu zarządu Pekao, obecnie siedmioosobowego, powołano także Marcina Gadomskiego jako wiceprezesa. Z Pekao SA jest związany od roku, dotychczas jako członek zarządu spółki córki Pekao Bank Hipoteczny. To on obejmie po Lusztynie nadzór nad pionem zarządzania ryzykiem.

Maciej Burlikowski 1608 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.