Nowy rekord sprzedaży online w USA w Czarny Piątek

Amerykanie wydali w piątek 7,4 mld dol., a ponadto 4,2 mld dol. w Święto Dziękczynienia. Do rekordu przyczyniły się zamówienia na smartfonach.

W tym roku Święto Dziękczynienia wypadło sześć dni później niż rok wcześniej, co skróciło cały sezon świąteczny i wywołało – jak to określił Jason Woosley, wiceprezes Adobe – efekt kompresji. Detaliści zintensyfikowali kampanie reklamowe i zaoferowali głębokie przeceny m.in. na sprzęt AGD, artykuły sportowe i zabawki.

Amerykańscy konsumenci wydali w internecie łącznie 11,6 mld dol. w dwa dni. Tegoroczny Czarny Piątek był także rekordowy pod względem sprzedaży mobilnej – 2,9 mld dol. pochodziło z zakupów dokonanych tego dnia na smartfonach.

Adobe przewiduje, że Cyberponiedziałek (2 grudnia) przyniesie jeszcze większą sprzedaż online (9,4 mld dol.), co dałoby łącznie 29 mld dol. wydanych w internecie od czwartku do poniedziałku. Ten pięciodniowy okres ma przynieść aż 20% całej sprzedaży online w sezonie świątecznym, którą Adobe szacuje na 143,8 mld dol.

Najpopularniejsze przedmioty wrzucane w tym sezonie do wirtualnych koszyków w Stanach Zjednoczonych to według Adobe: zabawki Frozen 2, Nerf i Paw Patrol, gry wideo "FIFA 20", "Madden 20", konsole Nintendo Switch, laptopy Apple, słuchawki AirPods i telewizory Samsung.

(CNN.com)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.