Rajd Barbórka 2019 na żywo w telewizji TVN Turbo

Na transmisję Kryterium Asów na Karowej stacja zaprasza w sobotę 7 grudnia o godz. 18:15.

fot. Maciej Niechwiadowicz, materiały prasowe TVN Turbo Rally Team 2018
fot. Maciej Niechwiadowicz, materiały prasowe TVN Turbo Rally Team 2018

Rajd Barbórka (w tym roku 57. edycja) to legendarna impreza zamykająca sezon rajdowy w Polsce i najważniejsze motoryzacyjne wydarzenie w stolicy. Jej zwieńczenie stanowi odcinek specjalny - Kryterium Asów na Karowej. W sercu Warszawy, na śliskiej kostce, trzydziestu najlepszych kierowców z końcowej klasyfikacji rajdu rywalizować będzie o prestiżowe trofeum - Statuetkę Pani Karowej.

Transmisję po raz kolejny przeprowadzi TVN Turbo, wykorzystując 16 kamer i 150-osobowy zespół. Użyte zostaną również drony, dzięki czemu trasa odcinka specjalnego po raz pierwszy pokazana zostanie z takiej perspektywy. Rywalizację kierowców komentować będą Borys Czyżewski i Tomasz Czopik. Adam Kornacki w specjalnie przygotowanym studiu porozmawia z ekspertami – m.in. Pawłem Dydką i Michałem Bębenkiem. Z kolei z wywiady z kierowcami przeprowadzą Patryk Mikiciuk i Grzegorz Duda.

Fani rajdów samochodowych będą mogli śledzić zmagania kierowców w Warszawie już godzinę wcześniej (od 17:15) na kanale YouTube i profilu TVN Turbo na Facebooku. Transmisję, która zacznie się od rozegrania Barbórki Legend, poprowadzi Krystian Plato.

W tegorocznym Rajdzie Barbórka na starcie pojawi się czołówka polskich kierowców. Najwięcej emocji przyniesie pojedynek trzykrotnego mistrza Europy i aktualnego wicemistrza świata kategorii WRC2, Kajetana Kajetanowicza, z najmłodszym w historii zdobywcą krajowego czempionatu, Miko Marczykiem.
Emocjo dostarczy także start Tomasza Kuchara - zawodnika, który przed laty nazywany był Królem Karowej, a obecnie z powodzeniem skupia się na startach w rallycrossie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.