Instagram wprowadza rozwiązania chroniące najmłodszych

Przy rejestracji konieczne będzie podawanie daty urodzin, osoby mające mniej niż 13 lat nie będą mogły utworzyć konta na platformie.

W przypadku kont połączonych z Facebookiem data urodzenia podana na tej platformie zostanie dodana także w Instagramie. Data urodzin będzie widoczna jedynie dla właściciela konta. Z kolei nowe ustawienie Instagram Direct sprawi, że jedynie osoby obserwowane przez danego użytkownika będą mogły rozpocząć z nim rozmowę lub dodać go do konwersacji grupowej.

W ramach działań mających poprawić bezpieczeństwo użytkowników Instagram uniemożliwił niedawno kierowanie reklam suplementów diety do osób niepełnoletnich oraz usunął filtry zdjęciowe promujące chirurgię kosmetyczną. W celu zmniejszenia presji społecznej - mającej ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku nastolatków - serwis testuje również ukrycie licznika polubień. Powstała też nowa funkcja o nazwie „ogranicz” mająca przeciwdziałać nękaniu (bullying) i zamieszczaniu treści o obraźliwym charakterze przez internetowych trolli. W nadchodzących miesiącach zespół Instagrama będzie badał kolejne możliwe zmiany w aplikacji z wykorzystaniem informacji o dacie urodzenia, w tym zachęty do włączania bardziej restrykcyjnych ustawień prywatności.

Szef Instagrama Adam Mosseri zapewnia, że celem jest stworzenie platformy, której wszyscy użytkownicy mogą bezpiecznie wyrażać cokolwiek chcą, bez strachu, że staną się ofiarami negatywnych komentarzy czy wręcz nękania.

Paweł Piasecki 684 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.