Spotify podsumowuje rok, ale z wpadką

Spersonalizowana usługa Spotify Wrapped nie zadziałała u wielu użytkowników, a ich skargi zalały social media.

Spotify pozwala użytkownikom sprawdzić, jakich wykonawców, albumów i utworów słuchali najczęściej w ciągu minionego roku, jak również dowiedzieć się, ile łącznie minut spędzili ze Spotify w 2019 r. Spersonalizowana wersja podsumowania nie zadziałała jednak u wielu użytkowników, czemu dawali wyraz w komentarzach w social mediach. Serwis tradycyjnie udostępnił playlisty przygotowane na podstawie lokalnych i globalnych statystyk, prezentujące najpopularniejszych wykonawców i utwory. Oprócz ujęcia rocznego pojawiły się także podsumowania całej minionej dekady.

Najpopularniejsi artyści w Spotify w minionym roku to w skali globalnej Post Malone, Billie Eilish, Ariana Grande, Ed Sheeran i Bad Bunny. W Polsce w minionym roku po raz kolejny najczęściej słuchanym wykonawcą był Taco Hemingway, najczęściej odsłuchiwanym albumem "Kwiat polskiej młodzieży" Bedoesa, a najpopularniejszym utworem "Język ciała" Tymka.

Paweł Piasecki 738 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.