Luis Vincente szefem grupy Eleven Sports

Zastąpi na stanowisku CEO Marka Watsona, który będzie nadzorować rozwój Eleven Sports w zarządzie Aser Ventures.

Luis Vicente dołączy do Eleven Sports 15 stycznia 2020 r. jako nowy CEO grupy. Wniesie ze sobą  25-letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesowym w sporcie, między innymi we wdrażaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań oraz budowaniu wzrostu i marek dla sportowców, drużyn i dużych organizacji.

Vicente przechodzi z FIFA, gdzie jako chief digital transformation & Iinnovation officer był odpowiedzialny za nowe technologie, e-sport oraz strategię rozwoju treści online. W swojej karierze obejmował ważne biznesowo stanowiska w klubach Manchester City i Valencia CF oraz doradzał strategicznie Realowi Madryt, AC Milanowi, Ferrari, Lotusowi i A1GP. Wcześniej reprezentował światowej klasy sportowców takich jak piłkarze Luis Figo czy Ronaldo.

Do grupy Eleven Sports częściowo należy nadawca telewizyjny Eleven Sports, którego mniejszościowym udziałowcem jest Eleven Sports Network Ltd. Większość udziałów polskiej spółki należy do Grupy Polsat. W jej ofercie są cztery telewizyjne kanały sportowe.

Katarzyna Kacprzak 562 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.