Dentsu Aegis Network z nową CEO w Stanach Zjednoczonych

Jacki Kelley zastąpi Nicka Briena.

Nick Brien zajmował stanowisko CEO Dentsu Aegis Network (DAN) w Stanach Zjednoczonych przez dwa i pół roku.

Jacki Kelley była związana z DAN od marca br. jako chief client officer oraz president amerykańskiego oddziału japońskiego holdingu reklamowego. Wcześniej przez ponad pięć lat pracowała w Bloomberg LP, pod koniec na stanowisku zastępczyni COO. Również przez ponad pięć lat była związana z w IPG Mediabrands, gdzie m.in. kierowała rynkiem amerykańskim oraz globalnymi klientami. Pracowała też jako VP w Yahoo i EVP w Martha Stewart Living Omnimedia. Karierę rozpoczynała w branży prasowej – 18 lat przepracowała w dzienniku "USA Today", dochodząc do funkcji SVP.

DAN utworzono w 2013 r. w celu zarządzania operacjami Dentsu poza Japonią. W skład holdingu wchodzą m.in. Carat, Isobar, McGarryBowen, 360i i Merkle. Dentsu obecnie generuje ponad połowę przychodów poza rodzimym rynkiem.

Paweł Piasecki 701 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.