CD Projekt porozumiał się z autorem "Wiedźmina"

Szczegóły umowy pozostają poufne.

Firma CD Projekt, autor serii popularnych gier wideo "Wiedźmin" na postawie sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, porozumiał się z autorem w sprawie dodatkowego wynagrodzenia.

Przypomnijmy, że pisarz domagał się od firmy dodatkowych 60 mln zł za prawa do wykorzystania postaci i fabuły swoich książek. CD Projekt twierdził wtedy, że jego żądania są bezpodstawne. Teraz informuje o zawarciu porozumienia, ale jego szczegóły nie zostaną ujawnione. Firma twierdzi, że ustalenia "zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami". Według CD Projektu podpisane porozumienie nadaje spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu.

Tylko na ostatniej części gry "Wiedźmin 3. Dziki Gon" ("The Witcher 3. Wild Hunt"), wydanej w 2015 r., CD Projekt zarobił już około 1,5 miliarda zł.

Maciej Burlikowski 1607 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.