Orlen sponsorem zespołu Alfa Romeo Formuły 1

Koncern będzie sponsorem tytularnym zespołu, w którym będzie jeździł Robert Kubica.

Koncern będzie sponsorem tytularnym zespołu, w którym będzie jeździł Robert Kubica.Kierowca wyścigowy Robert Kubica od tego sezonu będzie jeździł w zespole Formuły 1 Alfa Romeo Racing. Sponsorem tytularnym teamu został PKN Orlen, największy polski koncern paliwowy. W Poprzednim sezonie Kubica jeździł w zespole Williams, ale rozstał się z nim, a wraz z nim kontrakt sponsorski zerwał Orlen.

Williams miał w trakcie sezonu słabe wyniki - ubiegły rok kończy na ostatnim 10. miejscu. Zespół Alfa Romeo plasuje się na 8. pozycji.

Kubica jest twarzą reklamową Orlenu. Nieoficjalnie mówiło się, że na sponsoring zespołu Williamsa Orlen wyasygnował 100 mln zł na dwa lata. Koncern nigdy tego publicznie nie potwierdził ani nie zdementował. Broni natomiast decyzji o inwestycji sponsoringowej twierdząc, że w minionym roku ekwiwalent reklamowy ekspozycji marki Orlen podczas transmisji wyścigów Formuły 1 na świecie przekroczył 110 mln zł (szczegóły na grafice).

Maciej Burlikowski 1608 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.