"Wiedźmin" święci triumfy w streamingu

Dostępny w Netfliksie "The Witcher" wyprzedził "Mandalorian" (przebój konkurencyjnego Disney Plus) jako najbardziej pożądany serial na platformach streamingowych na świecie w tygodniu od 22 do 28 grudnia.

Według firmy Parrot Analytics serial "The Witcher" (na podstawie "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego) był w owym okresie również najbardziej pożądanym serialem w Stanach Zjednoczonych. Odnotował 127 milionów "demand expressions" (zagregowany wskaźnik uwzględniający m.in. oglądanie, kupowanie, komentowanie czy wyszukiwanie danego tytułu) w porównaniu ze 115 milionami dla "The Mandalorian". Przebój platformy Disney Plus był liderem w listopadzie, przerywając 21-tygodniowy pobyt trzeciego sezonu "Stranger Things" na czele notowania Parrot Analytics dla rynku amerykańskiego.

"The Witcher", który w Netfliksie zadebiutował 20 grudnia, znalazł się też na bardzo wysokim, drugim miejscu wśród najpopularniejszych seriali 2019 roku według własnego rankingu tej platformy streamingowej. Ustąpił jedynie trzeciemu sezonowi "Stranger Things", a wyprzedził "The Umbrella Academy". Ranking Netfliksa uwzględnia użytkowników, którzy obejrzeli co najmniej dwie minuty danego serialu w ciągu 28 dni od jego premiery na platformie. W przypadku tytułów takich jak "The Witcher" dokonywany jest szacunek widowni na podstawie danych z mniejszej liczby dni.

Paweł Piasecki 737 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.