Eko pakowanie w Lewiatanie

W celu ograniczenia odpadów plastikowych sieć wprowadza ekologiczne kartony z certyfikatem FSC.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan wprowadza do swoich sklepów kartony na zakupy (ekologiczne, z certyfikatem FSC). Ma to być kolejny krok sieci w celu ograniczenia odpadów plastikowych.

Wyprodukowane z w pełni poddającej się recyklingowi tektury falistej kartony mają nośność do 20 kg. Po złożeniu pudełko ma po bokach otwory do unoszenia. Nadruki są wykonane ekologicznymi farbami wodnymi, a do złożenia kartonów zastosowano ekologiczne kleje na bazie wody. 

Jak zaznacza Marcin Poniatowski, członek zarządu Lewiatan Holding SA, karton automatyczny ma być przyszłością w transporcie produktów spożywczych do domu przez klientów. – Zaobserwowaliśmy, że nasi klienci coraz częściej zwracają uwagę na opakowanie produktu oraz sposób jego transportu. Zdecydowaliśmy się wprowadzić kartony, by wspomóc aktywności konsumentów, którzy troszczą się o środowisko naturalne i chcą ograniczyć ilość odpadów. Co ważne, można używać ich wielokrotnie nie tylko podczas zakupów, ale także wykorzystywać do innych celów w domu czy samochodowym bagażniku – mówi Poniatowski.

Właściciele sklepów sieci Lewiatan nie muszą pobierać opłaty recyklingowej od swoich klientów. Użycie kartonu nie wymaga też angażowania obsługi sklepu – klient w łatwy sposób ma składać i rozkładać go samodzielnie. 

W grudniu ub.r. w ramach akcji "Eko pakowanie w Lewiatanie”  w sklepach sieci pojawiły się także wielorazowe ekotorby wykonane z papieru typu kraft.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to sieć franczyzowa działająca od 25 lat. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza około 3, 2 tys. placówek handlowych, w tym ok. 455 supermarketów (powyżej 300 mkw.), ok. 1,9 tys. dużych sklepów, blisko 800 placówek średniej wielkości oraz około 30 małych sklepów. W  2018 r. ich łączne obroty  przekroczyły 12,5 mld zł. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.