Twórca ASZdziennika dyrektorem kreatywnym Gazeta.pl

ASZdziennik.pl stworzony przez Rafała Madajczaka zyskał miano najpopularniejszego serwisu satyrycznego w polskim internecie.

Rafał Madajczak, twórca serwisu ASZdziennik.pl, dotychczas dyrektor kreatywny w Grupie naTemat, obejmie nowe stanowisko w spółce Agora – dyrektora kreatywnego Gazeta.pl. Działać ma w segmencie Internet Agory jako łącznik pomiędzy redakcją oraz działami marketingu i sprzedaży.

- Nie da się dziś robić wielkiego marketingu w oderwaniu od contentu. W mijającym roku udało nam się razem z partnerami stworzyć i wypromować Ostatni „Twój Weekend” – jak się okazało najczęściej nagradzaną akcję w historii polskiej reklamy. Rafał Madajczak jest jedną z najbardziej kreatywnych postaci w świecie polskich mediów, jestem pewien, że będziemy mogli razem z nim realizować kolejne ciekawe akcje na styku redakcji z marketingiem i sprzedażą– tłumaczy Michał Rutkowski, dyrektor marketingu Gazeta.pl, z którym Madajczak będzie współpracował.

Nowy dyrektor kreatywny będzie odpowiadał za tworzenie i nadzorowanie działań mających na celu realizację strategii komunikacji portalu i budowanie wizerunku marki gazeta.pl. Uczestniczyć ma m.in. w przygotowywaniu koncepcji i realizacji projektów komercyjnych i content marketingowych.

Najpopularniejszy polski serwis satyryczny ASZdziennik.pl od 2014 roku należy do portfolio Grupy naTemat (Glob 360). Zdobył popularność żartobliwymi, nawiązującymi do bieżących spraw politycznych, gospodarczych i sportowych wpisami o fikcyjnych wydarzeniach. Rafał Madajczak był redaktorem naczelnym witryny, a w listopadzie 2018 roku objął funkcję dyrektora kreatywnego oferty naTemat360. Przed dołączeniem do Grupy naTemat pracował jako dziennikarz w "Rzeczpospolitej” i "Przekroju”. Ponadto współtworzył serwis satyryczny o polityce Pardon.pl i był scenarzystą "Rozmów w tłoku” – części programu "Szymon Majewski Show” w telewizji TVN.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.