Co drugi Polak chciałby jeść zdrowiej

To jedno z ustaleń noworocznego sondażu Pyszne.pl.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Pyszne.pl – markę należącą do Takeaway.com, wiodącego serwisu do zamawiania jedzenia online w Europie – 54% Polaków chciałoby w 2020 r. jeść zdrowiej, a 41% schudnąć. Łącznie 60% respondentów zamierza zmienić sposób odżywiania. Mówiąc bardziej szczegółowo, ponad połowa ankietowanych osób zamierza jeść więcej ryb i sałatek (po 54% w obu przypadkach), a około 50% deklaruje chęć wprowadzenia do diety większej liczby dań warzywnych i zastępowania kalorycznych deserów sokiem warzywnym lub owocowym. Prawie co drugi badany (48%) chce też w 2020 r. uprawiać więcej sportu.

Kwestie związane z jedzeniem i zdrowym stylem życia zepchnęły na drugi plan sprawy zawodowe czy rodzinne. 35% ankietowanych osób chce spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, 29% zamierza zainwestować w rozwój osobisty, a 16% – częściej być offline.

Noworoczny sondaż Pyszne.pl został przeprowadzony w grudniu 2019 r. na grupie 500 respondentów w przedziale wiekowym 18-65 lat.

 

Paweł Piasecki 738 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.