Open'er nagrodzony na European Festival Awards 2019

Gdyńska impreza zwyciężyła w kategorii "najlepszy duży festiwal" (Best Major Festival).

Podczas gali European Festival Awards (EFA) 2019, która odbyła się 15 stycznia w holenderskim Groningen, Open'er Festival zwyciężył w kategorii "najlepszy duży festiwal", w której nominowane są wydarzenia ze średnią dzienną liczbą widzów ponad 40 tys. osób. W bieżącej edycji z Open'erem konkurowały między innymi takie wydarzenia jak Pukkelpop (belgijski festiwal organizowany od 1985 roku), Rock Werchter (również belgijski, zapoczątkowany w 1976 r.) i Lollapalooza Berlin (edycja amerykańskiego festiwalu organizowana od 2015 r.). Nagrody EFA przyznawane są łącznie w 15 kategoriach, głosami publiczności lub międzynarodowego jury, w tym roku po raz jedenasty. Polski festiwal wyróżniono poprzednio w latach 2009 i 2010.  W br. liczba oddanych głosów w kategoriach publicznych przekroczyła 350 tys. Tutaj można znaleźć pełną listę tegorocznych laureatów.

Polski festiwal został wyróżniony także statuetką w kategorii Brand Activation Award. Zwycięski projekt "Stranger Things", przygotowany w minionym roku wspólnie z platformą streamingową Netflix, promował trzeci sezon serialu. Przyznawana od trzech lat Brand Activation Award wyróżnia najciekawsze wspólne projekty europejskich festiwali muzycznych oraz marek je wspierających.

W 2020 roku Open'er Festival powered by Orange odbędzie w dniach 1-4 lipca. Pierwszą edycję festiwalu zorganizowano w Warszawie w 2002 jako Open Air Festival. Organizatorem imprezy, od 2003 r. związanej z Gdynią, jest agencja koncertowa Alter Art. Przez 11 lat (2003-2013) sponsorem tytularnym wydarzenia był Heineken, a w 2016 r. sponsorem głównym została marka Orange.

 
Paweł Piasecki 998 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.