Włodzimierz Wlaźlak nowym prezesem Lidl Polska

Maksymilian Braniecki dołączył do międzynarodowego zarządu Lidla i od marca 2020 r. odpowiadać będzie za sklepy sieci dyskontowej w siedmiu państwach.

Maksymilian Braniecki, dotychczasowy prezes Lidl Polska, został powołany do zarządu Lidl Stiftung & Co. i od marca 2020 r. odpowiadać ma za sklepy Lidla  w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii, Rumunii i Bułgarii. W związku z tym także w marcu br. stanowisko prezesa Lidl Polska obejmie Włodzimierz Wlaźlak (na zdjęciu), dotąd pełniący funkcję członka zarządu firmy w Polsce.

Obaj, Maksymilian Braniecki i Włodzimierz Wlaźlak, związani są z Lidlem od 17 lat. Pierwszy pracował na stanowiskach menedżerskich, m.in. jako prezes Lidl Polska (w latach 2015-2019) oraz Lidl Rumunia (w latach 2012-2015). Drugi, głównie w obszarach ekspansji oraz sprzedaży, zarządzał regionalną spółką sprzedaży. W ubiegłym roku Włodzimierz Wlaźlak czasowo zastępował także członka zarządu spółki narodowej Lidl Niemcy.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.