CD Projekt przekłada premierę "Cyberpunka 2077" na jesień

W piątek kurs akcji spółki zniżkował nawet o ponad 10%.

Firma CD Projekt, producent gier komputerowych, ogłosiła, że przekłada premierę swojej gry "Cyberpunk 2077". Premierę planowaną pierwotnie na 16 kwietnia br. przełożono o 5 miesięcy, na 17 września br. Autorzy twierdzą, że potrzebują więcej czasu na testowanie gry, usunięcie usterek i nadanie jej ostatecznego szlifu.


Giełdowa wycena (kapitalizacja) CD Projektu przekracza 27,1 mld zł. Dla porównania – to więcej niż razem są warte np. firmy telekomunikacyjne Orange Polska (10,2 mld zł) i P4/Play (9,3 mld zł) razem wzięte.  

Spółka i inwestorzy wiele obiecują sobie po premierze "Cyberpunka". CD Projekt ma nadzieję, że co najmniej powtórzy ona sukces gier z serii "Wiedźmin". Zatrudniono do niej m.in. znanego aktora Keanu Reevesa.

Maciej Burlikowski 1576 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.