Netflix: "Wiedźmin" to nasz najlepszy serial w historii

Pierwszy sezon w ciągu miesiąca obejrzano w 76 mlionach domów.

Netflix, największy na świecie serwis streamingu wideo, twierdzi, że serial "Wiedźmin", nakręcony na podstawie powieści polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego, który miał premierę w grudniu ub.r., okazała się najchętniej oglądanym serialem w historii serwisu, jeśli chodzi o pierwszy sezon. W ciągu miesiąca od premiery obejrzano go w 76 mln domów. Jako wpływ popularności serialu Netflix przywołuje też wzrost popularności tłumaczeń książek Sapkowskiego, wznowień gier komputerowych z serii (autorstwa polskiej firmy CD Projekt) oraz ogromną popularność piosenki z serialu w internecie.

Netflix podał także dane dotyczące liczby użytkowników na koniec ub.r. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie miał ich 67,6 mln, w tracie ostatniego kwartały minionego roku przybyło mu ich 0,55 mln. W Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce z serwisu korzysta blisko 51,8 mln użytkowników, w ostatnim kwartale przybyło ich 4,42 mln. W Ameryce Południowej Netflix ma 31,4 mln abonentów, w ostatnim kwartale ub.r. przybyło mu ich 2 mln, zaś w Azji z serwisu korzysta 16,2 mln subskrybentów, w ostatnim kwartale ub.r. przybyło ich 1,75 mln.

Łącznie, na całym świecie, z Netfliksa korzysta 167,09 mln użytkowników, w ciągu całego ub.r. ich liczba wzrosła o 20 procent.

 
Maciej Burlikowski 1607 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.