Tomasz i Marek Sekielscy uhonorowani nagrodą #AllForJan

Gala wręczenia nagrody przyznawanej przez Ringier Axel Springer Media rozpoczęła Press Freedom Conference.

21 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się gala, podczas której Tomaszowi i Markowi Sekielskim przyznano nagrodę #AllForJan, upamiętniającą osobę zamordowanego słowackiego dziennikarza Jána Kuciaka. Gala zainaugurowała Press Freedom Conference.

Organizatorem konkursu #AllForJanAward jest Ringier Axel Springer Media. Nagroda imienia Jana Kuciaka jest przyznawana dziennikarzom w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy w swojej pracy zawodowej dochowują wierności wartościom takim jak otwartość, odwaga i bezkompromisowość w relacjonowaniu tematów istotnych społecznie. W pierwszej edycji konkursu #AllForJan kapituła pod przewodnictwem Petera Bárdego, redaktora naczelnego portalu Aktuality.sk, zdecydowała się wyróżnić Tomasza i Marka Sekielskich za film "Tylko nie mów nikomu”. 

Organizatorami Press Freedom Conference są Europejskie Stowarzyszenie Wydawców Czasopism i Mediów (European Magazine Media Association – EMMA) oraz Europejskie Stowarzyszenie Wydawców Gazet (European Newspaper Publishers’ Association – ENPA). Partnerami wydarzenia są: Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Reuters Institute, Digital Media Campus i Ringier Axel Springer Media. 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.