Pepsi i Samsung sponsorami parku wodnego Suntago pod Warszawą

Największy aquapark w Europie ma wkrótce ruszyć.

18 basenów, 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 km (w tym najdłuższa w Europie kryta zjeżdżalnia), kilkaset żywych palm sprowadzonych z Florydy, Malezji i Kostaryki, 2,5 tys. mkw. saun – to atrakcje, którymi będzie się starał przyciągnąć gości największy w Europie park rozrywki wodnej Suntago, powstający w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, ok. 60 km od Warszawy. Buduje go izraelska firma Global City, znana u nas dotychczas jako właściciel, poprzez Cineworld Plc., sieci kin Cinema City (33 multipleksy w Polsce).

Sponsorami tego parku wodnego będą marki Pepsi (Pepsi-Cola General Bottlers Poland) oraz Samsung (Samsung Electronics Poland).

Koszt inwestycji szacowano na 150 mln euro, a inwestorzy spodziewają się nawet 15 tys. odwiedzających dziennie. Daty otwarcia firma jeszcze nie podaje. Park wodny wraz z bungalowami dla gości na obszarze ok. 20 ha. to pierwszy etap budowy tego kompleksu, drugim jest budowa czterogwiazdkowego hotelu z 240 pokojami dla gości.

Maciej Burlikowski 1696 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.