LOT kupił niemieckie linie lotnicze Condor

To przewoźnik specjalizujący się w krótko- i średniodystansowych lotach czarterowych.

Polska Grupa Lotnicza (PGL), właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT (LOT), przejmie niemieckie linie lotnicze Condor. To linie specjalizujące się w lotach wakacyjnych, które popadły w kłopoty po bankructwie brytyjskiego przedsiębiorstwa turystycznego Thomas Cook (w Polsce upadło jego biuro podróży Neckermann).

LOT przewiózł w ubiegłym roku 10 milionów pasażerów, Condor niewiele mniej – 9,4 miliona.

Condor lata z ośmiu niemieckich lotnisk do około 90 miejsc w Europie, Afryce i Ameryce. W roku obrotowym 2018/19 Condor Flugdienst GmbH miał 1,7 miliarda euro przychodów i 57 milionów euro zysku operacyjnego. LOT ma w swojej siatce ponad 120 połączeń. Grupa PGL, w skład której wchodzą: LOT, LOT AMS i LS Airport Services., w 2019 r. miała 1,9 miliarda euro przychodów. PGL w 100 procentach należy do Skarbu Państwa.

LOT zamierza na bazie Condora stworzyć wakacyjne linie lotnicze operujące nie tylko w Niemczech, ale także w innych krajach Europy.

Condor dysponuje flotą ponad 50 samolotów (Boeingów i Aibusów) utrzymywanych przez spółkę zależną Condor Technik. LOT ma zaś 80 samolotów, w tym 15 boeingów 787 dreamliner.

LOT podkreśla, że razem z Condorem będzie tworzyć jedną z wiodących europejskich grup lotniczych, przewożącą łącznie ok. 20 milionów pasażerów rocznie.

Linie Condor będą nadal działały pod dotychczasowym zarządem i pod obecną marką.

Maciej Burlikowski 1576 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.