Tomasz Smokowski rozstaje się z Polsatem [wideo]

Skupi się teraz na rozwoju Kanału Sportowego na YouTube.

Dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski rozstaje się z Telewizją Polsat. Nieoficjalnie mówi się, że powodem odejścia jest konflikt interesów między tym nadawcą a współtworzonym przez Smokowskiego Kanałem Sportowym na YouTube.

Tomasz Smokowski dołączył do redakcji sportowej Telewizji Polsat we wrześniu 2018 r. Był m.in. gospodarzem studia i komentatorem Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Narodów UEFA. Wcześniej Smokowski przez ponad 23 lata był związany ze stacją Canal+. W latach 2011-2014 pełnił funkcję dyrektora redakcji sportowej NC+. Z Canal+ rozstał się w sierpniu 2017 r.

Kanał Sportowy ma obecnie prawie 74 tys. subskrypcji, mimo że oficjalnie jeszcze nie ruszył. Ma to nastąpić w lutym br. Inny dziennikarz sportowy Polsatu, Mateusz Borek, również zaangażowany w Kanał Sportowy, przebywa obecnie na dłuższym urlopie. Nieoficjalnie mówi się, że również nie wróci już na antenę Telewizji Polsat.

W czwórce twórców Kanału Sportowego są ponadto Michał Pol, były dziennikarz "Gazety Wyborczej", sport.pl. i redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" (2013-2017) oraz Krzysztof Stanowski, również związany przez wiele lat z "Przeglądem Sportowym", założyciel (w 2008 r.) i właściciel portalu weszlo.com, oraz internetowego radia weszlo.fm.

Piotr Machul 305 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.