Vectra kupuje Multimedia Polska

Powstanie prawdopodobnie największy operator kablowy w kraju.

Firma Vectra - drugi po UPC Polska operator sieci kablowej w Polsce - kupiła trzeciego pod względem wielkości konkurenta: Multimedia Polska. To rezultat wydanej niedawno decyzji UOKiK, która dawała Vectrze możliwość tego przejęcia, ale pod pewnym warunkami. Firma będzie musiała sprzedać sieć w 8 miastach, a w 13 kolejnych umożliwić konsumentom zmianę operatora bez ponoszenia kosztów.

Vectra poinformowała o przejęciu 100% akcji Multimedia Polska. Póki co firmy będą działały bez zmian, ale docelowo najpewniej marka Multimedia zniknie z rynku. Dotychczasowego prezesa Multimediów Andrzeja Rogowskiego zastąpi Jan Piotrowski. Cena transakcji nie została podana. Trzy lata temu, w trakcie niedoszłej transakcji z Liberty Global, właścicielem UPC Polska, Multimedia Polska była wyceniana na 760 mln dol.

Vectra obsługuje ponad milion klientów w 439 miastach. Multimedia Polska, według ostatnich dostępnych danych (z 2018 r.) obsługiwała ok. 700 tys. klientów. Sieć Vectry obejmuje 2,6 mln gospodarstw domowych, a sieć Multimedia Polska – 1,7 mln.

UPC Polska obsługuje 1,47 mln abonentów, a jego sieć dociera do do 3,52 mln gospodarstw domowych.

Maciej Burlikowski 1723 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.