Durex chce zwiększyć sprzedaż na Allegro o 50%

Powstanie Strefa Marek Allegro dla produktów intymnych Durex.

Reckitt Benckiser podpisał umowę ze spółką Style Group, wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej Primavera Parfum. W wyniku współpracy wkrótce powstać ma Strefa Marek Allegro dla produktów intymnych Durex.

Jak wynika z danych TradeWatch, w 2019 r. rynek prezerwatyw na Allegro szacowany był na kwotę 12,5 mln zł, z czego ponad 8,5 mln zł przypadło w udziale właśnie tej marce. Sprzedaż produktów Durex wzrosła rok do roku o 21%. W tym roku Reckitt Benckiser zamierza zwiększyć sprzedaż marki na Allegro o 50%, w czym ma mu pomóc rozbudowana kampania marketingowa oraz współpraca ze Style Group.

 – Dynamiczny wzrost kanału e-commerce w Polsce otwiera przed markami nowe możliwości dotarcia do konsumenta. Dostęp do danych oraz szerokie spektrum narzędzi pozwalają odpowiednio dostosowywać ofertę do potrzeb odbiorców – mówi Aleksandra Depta, ekspert ds. e-commerce w Reckitt Benckiser. 

Utworzenie Strefy Marek Allegro wymaga przejścia wielostopniowej weryfikacji dokonywanej przez Allegro pod kątem oceny potencjału biznesowego samego partnera oraz marki, jaką reprezentuje. Dzięki temu użytkownicy internetu mają zyskiwać pewność, że dostępne tam produkty są oryginalne i można je kupić w atrakcyjnych cenach.

– Cieszymy się, że do grona naszych partnerów dołączył światowy koncern Reckitt Benckiser. Powierzenie nam utworzenia Strefy Marek Allegro to potwierdzenie tego, że kierunek naszych działań jest właściwy - twierdzi Janina Karasek, współwłaściciel i dyrektor ds. rozwoju Primavera Parfum, dodając, że obecnie jej firma prowadzi podobne projekty dla czterech koncernów.  W ramach współpracy z Reckitt Benckiser w ciągu roku obsłużonych ma być  ponad 110 tys. zamówień. Prognozowane, roczne przychody ze sprzedaży produktów Durex poprzez Strefę Marki Allegro wynieść mają ok. 5,8 mln zł.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.