Biuro Reklamy TVP ogłasza cennik Euro 2020

Najważniejszą nowością jest wprowadzenie sprzedaży łączonej meczów. Oferta na zakup czasu reklamowego przy meczu w TVP1 lub TVP2 połączona jest z zakupem równoległego bloku reklamowego w TVP Sport.

Biuro Reklamy TVP ogłosiło zasady sprzedaży obowiązujące dla reklam przy transmisjach UEFA Euro 2020. Mistrzostwa Europy odbędą się pomiędzy 12 czerwca a 12 lipca 2020 r. i pierwszy raz w historii gospodarzami będzie 12 miast z 11 europejskich państw.

Zgodnie z zasadami licencji pierwszeństwo zakupu mają oficjalni sponsorzy tego sportowego wydarzenia. Sprzedaż czasu reklamowego rozpocznie się 10 lutego.

Najważniejszą nowością jest wprowadzenie sprzedaży łączonej meczów. Oferta na zakup czasu reklamowego przy meczu w TVP1 lub TVP2 połączona jest z zakupem równoległego bloku reklamowego w TVP Sport. Cała sprzedaż będzie objęta wyłącznie zakupem cennikowym. Jednocześnie przy meczach reprezentacji Polski oraz w fazie półfinałowej i w finale obowiązują specjalne zasady rabatowe uzależnione od wydatków w trakcie mistrzostw.

Wraz z ogłoszeniem zasad opublikowano cennik reklamowy. Najwyżej wycenionymi blokami reklamowymi są przerwy reklamowe w trakcie meczu Polska – Hiszpania. Cena 30-sekundowego spotu po pierwszej połowie lub przed drugą połową w sprzedaży łączonej, tj. TVP1 i TVP Sport, wynosi 461,7 tys. zł (cena przed rabatami).

- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to najważniejsze wydarzenie sportowe bieżącego roku. Fenomen popularności zarówno dyscypliny, jak i naszej reprezentacji przyczynia się do budowania rekordowych oglądalności. Pamiętamy, że w samej telewizji mecz Polska – Portugalia cztery lata temu oglądało 16 mln widzów, co dawało nadającym go stacjom telewizyjnym 86% udziału w widowni. Na mistrzostwach świata w Rosji w 2018 r. mecz Polska – Kolumbia przyciągnął przed telewizory 14 mln Polaków, a w internecie zanotowaliśmy niespotykaną do tej pory liczbę widzów. Święto sportowe jest też świętem komercyjnym. Przy okazji UEFA Euro akcje promocyjne szykują nie tylko oficjalni sponsorzy wydarzenia, ale też sponsorzy reprezentacji i liczne firmy budujące swoją komunikację na wyzwalanych w trakcie meczów emocjach - komentuje Ewelina Czuba, dyrektor Biura Reklamy TVP.

Jednocześnie w ofercie związanej z wydarzeniem sportowym pojawił się szereg audycji związanych ze sportowym wydarzeniem. Są to m.in. „Droga do Euro 2020”, „Biało-czerwoni na Euro 2020”, „Dzień na Euro 2020” oraz „Kronika Biało-Czerwoni”.

TVP zaproponowało też swoim klientom szeroką ofertę obecności w mediach internetowych. Poza standardową reklamą, emitowaną przy meczach transmitowanych na żywo, oraz klasyczną reklamą online znalazły się też akcje angażujące widzów, jak konkursy oraz działania niestandardowe, w tym reklama w telewizji hybrydowej (HBB TV), czy sponsoring alternatywnego komentarza do meczów.

 

 

Piotr Machul 379 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.