Będzie nowy serwis streamingowy FilmBox+

W ofercie zarówno VoD, jak i linearna TV.

Grupa telewizyjno-filmowa SPI/FilmBox zapowiada uruchomienie w tym roku internetowej platformy streamingu wideo FilmBox+. Powstanie ona z przekształcenia działającego już od dekady serwisu FilmBox Live. Będzie zawierać zarówno bibliotekę filmów i seriali dostępnych na żądanie (VoD), jak i tradycyjne kanały telewizyjne (TV linearna) streamowane przez internet.

SPI International to nadawca 40 kanałów telewizyjnych w kilkudziesięciu krajach, przede wszystkim pod marką FimBox, docierających - jak twierdzi nadawca - do 65 mln abonentów TV. W Polsce nadawcą kanałów FilmBox jest Kino Polska TV, której 65% akcji należy do SPI International. Kino Polska TV jest też właścicielem Stopklatki (kanał Stopklatka TV) oraz współwłaścicielem Zoom TV. SPI International Polska jest jedną z najdłużej działających na polskim rynku firm zajmujących się dystrybucją kinową polskich i zagranicznych filmów.

Maciej Burlikowski 1562 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.