Netia chce sprzedawać więcej za więcej [wideo]

Nowa oferta będzie wsparta dużą kampanią reklamową.

Stacjonarny operator telekomunikacyjny Netia (Grupa Cyfrowy Polsat), oferujący m.in. telewizję kablową i szerokopasmowy dostęp do internetu, chce podwyższyć przychód z pojedynczego klienta, czyli ARPU, a w rezultacie swoje przychody, przekonując konsumentów, że warto zapłacić wyższy np. o 10 zł abonament za ciekawszą ofertę.

Podstawowym pakietem w ofercie telewizja + internet Netii pozostanie będzie nadal kosztować 50 zł miesięcznie, ale operator wprowadza kolejne - za: 60, 70, 90 i 100 zł miesięcznie. Różnią się one szybkością internetu, pakietem kanałów telewizyjnych w abonamencie czy dostępem do serwisu muzycznego Tidal - w cenie.

- Walka o na wyższą prędkość za niższą cenę już się chyba skończyła. Chcemy przekonać konsumentów, że warto zapłacić odrobinę więcej za naprawdę dużo lepszą ofertę - mówi Tomasz Dakowski, dyrektor generalny obszaru B2C w Netii.

Nowa oferta Netii będzie wspierana szeroko zakrojoną, dwumiesięczną kampanią reklamową w TV, radiu oraz internecie. Po raz pierwszy Netia posłuży się 45-sekundowymi spotami w TV (TV Polsat i TVN), wspartych 15-sekundowymi (w dwóch wersjach). Reklamy telewizyjne będą emitowane od 10 lutego do 6 kwietnia w głównych i tematycznych kanałach Polsatu i TVN. Spoty radiowe (30 i 10-sekundowe) emitowane będą od 17 lutego do 8 marca w kilkunastu stacjach (m.in. RMF, Radio Zet, Eska) zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych.

Za kreację odpowiada agencja Scholz & Friends Warszawa (Grupa S/F). Spoty reklamowe powstały w domu produkcyjnym TFP, a animację zrealizowało studio Televisor. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Vizeum.

Netia ma ok. 400 tys. klientów, mniej więcej połowa z nich korzysta z łączonych usług telewizji i internetu. Światłowodowa sieć Netii obejmuje 1,4 mln gospodarstw domowych.

Maciej Burlikowski 1607 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.