Netia wyda więcej na reklamy

W ub.r. operator ciął wydatki, ale w tym zamierza je zwiększyć.

Stacjonarny operator telekomunikacyjny Netia (grupa Cyfrowy Polsat) zamierza w tym roku zwiększyć nakłady na reklamę. Niedawno pisaliśmy o starcie dużej kampanii reklamowej Netii.

W ub.r. Netia ścięła budżet reklamowy o połowę – z 47 mln zł w 2018 r. do 22 mln zł w ub.r. (dane cennikowe; źródło: Kantar Media). Zeszły rok był dla operatora specyficzny, można powiedzieć, że "przejściowy". Był to bowiem pierwszy pełny rok przynależności Netii do grupy Cyfrowego Polsatu (CP przejął ją w połowie 2018 r.), a konsolidacja i integracja w ramach tak dużej grupy zawsze wiąże się ze zmianami. Być może z tego właśnie wynikało ograniczenie nakładów na reklamy, a po części – jak wyjaśnia Joanna Pędzińska, szefowa marketingu Netii – z przeniesienia części środków z reklam ATL (telewizja, prasa, radio, outdoor itp.) na internet (dane Kantara nie ujmują wydatków na reklamy online).

W tym roku, jak zapowiada Pędzińska, Netia zamierza "istotnie" zwiększyć nakłady na reklamy. Oprócz obecnej, dwumiesięcznej kampanii operator planuje drugą, równie silną, w drugiej połowie roku.

Dla Netii pracują reklamowo m.in. Scholz & Friends Warszawa (Grupa S/F), studio produkcyjne TFP oraz dom mediowy Vizeum (wszystkie te trzy firmy pracują dla całej grupy CP).

Maciej Burlikowski 1735 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.