Enyaq - pierwszy elektryczny SUV Škody

Do końca 2022 r. marka zamierza wypuścić co najmniej 10 modeli elektryków.

Czeski producent samochodów Škoda, należący do niemieckiego koncernu Volkswagen, ujawnił plany dotyczące produkcji aut elektrycznych – do końca 2022 r. zamierza wypuścić na rynek co najmniej 10 zelektryfikowanych modeli. Pierwszym, w pełni elektrycznym SUV-em producenta będzie Enyaq. Będzie też pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki opartym na modułowej platformie dla samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen.

Nazwa Enyaq pochodzi od irlandzkiego imienia Enya oznaczającego „źródło życia”. Imię to ma celtyckie korzenie i jego pierwotne znaczenie to również "esencja", "duch". Tym samym marka wprowadza nową nomenklaturę, która łączy literę "E" w odniesieniu do napędów elektrycznych z literą "Q", charakterystyczną dla gamy SUV-ów.

Na polskim rynku dostępna jest już w pełni elektryczna Škoda CITIGOe iV oraz hybrydowy Superb iV.

Maciej Burlikowski 1688 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.