Przejęcie Sprinta przez T-Mobile US coraz bliżej

Tym razem zielone światło dla transakcji dał sędzia federalny Victor Marrero.

Warta 26 miliardów dolarów transakcja została wcześniej zaaprobowana przez Federalną Komisję Łączności (FCC). Sędzia Marrero nie zgodził się ze stanowiskiem 14 prokuratorów stanowych, którzy chcieli zablokować fuzję, powołując się na ochronę konkurencji. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, na rynku amerykańskim pozostaną trzej operatorzy telekomunikacyjni: AT&T, Verizon i nowy T-Mobile, powstały z połączenia dotychczasowego trzeciego i czwartego co do wielkości gracza na tym rynku.

Odchodzący szef T-Mobile John Legere podkreśla, że fuzja jest niezbędna, by jego firma mogła skutecznie konkurować z rywalami.

Liczba abonentów czterech czołowych operatorów w Stanach Zjednoczonych wynosi: AT&T – 165,9 mln (dane za IV kwartał 2019 r.), Verizon – 118,7 mln (dane za III kwartał 2019 r.), T-Mobile US – 83,1 mln (dane za II kwartał 2019 r.), Sprint Corporation – 54,1 mln (dane za III kwartał ub.r.). Po "połknięciu" Sprinta T-Mobile może zostać wideliderem rynku za AT&T.

Paweł Piasecki 567 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.