Onet testuje nową formę tzw. reportaży multimedialnych

O "Polsce, której nie widać z Warszawy...".

Portal Onet.pl (Ringier Axel Springer Polska) testuje tzw. reportaże multimedialne - połączenie pracy dziennikarzy, fotografów, operatorów, ale także grafików i informatyków z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jak twierdzą autorzy, pozwala to przedstawić opowiadaną historię w zupełnie nowy sposób.

Jako pierwszy debiutuje cykl reportaży "Przystanek: Polska", które opowiadają o Polsce lokalnej, "takiej, której nie widać z Warszawy". Przygotowali go m.in. dziennikarze: Kamil Dziubka, Daniel Olczykowski i Janusz Schwertner, fotograf Maciej Krüger oraz operatorzy Michał Karaszewski i Krzysztof Sójka.

To w sumie dziesięć multimedialnych reportaży, których realizacja zajęła ponad dwa miesiące. Reporterzy przyjrzeli się, jak wygląda Polska w mniejszych miastach i na wsiach. Bohaterowie reportaży opowiadają, czemu cenią życie na wsi i w jaki sposób życie w małych wspólnotach nie jest takie jak kiedyś. Przedstawiają np. relacje sołtysa, który jest gejem, mieszkańców "stolicy bezrobocia" czy nauczycielki, która przełamuje schematy, by zapewnić najlepszą edukację swoim uczniom. Twórcy projektu wzięli pod lupę m.in. polską religijność, znaczenie rodziny, stopień zamożności i więzi między ludźmi.

Maciej Burlikowski 1562 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.