Squid będzie dostarczać newsy dla użytkowników telefonów Huawei

Usługi newsowe będą dostępne w smartfonach marki Huawei we wszystkich krajach europejskich.

Użytkownikom Huawei Browser i Huawei Assistant zostanie wyświetlony rekomendowany feed z informacjami z różnych kategorii tematycznych pochodzącymi od wielu wydawców. Przeglądarka Huawei jest już dostępna do pobrania z Huawei AppGallery. Asystent Huawei zostanie zainstalowany na nowych modelach smartfonów tej marki, ale jest już dostępny do przetestowania na stronie chińskiego producenta.

Aplikacja Squid, adresowana głównie do milenialsów, dostarcza użytkownikom kontent informacyjny w wielu wersjach językowych oraz umożliwia precyzyjne personalizowanie newsów. Właścicielem aplikacji jest szwedzka spóła Njuice AB z siedzibą w Sztokholmie. Squid jest obecnie dostępny w 51 krajach Europy (w tym Polsce) i Ameryki Łacińskiej.

Paweł Piasecki 685 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.