Wiosną TVN i Player wzmocnią ofertę serialową

TVN 7 stawia na reality show. Cel stacji: zdobycie młodego widza.

Firma TVN Discovery ujawniła plany związane z wiosenną ramówką swoich kanałów telewizyjnych i serwisu VoD Player.pl. Główna antena nadawcy – TVN – wzmacnia przede wszystkim ofertę serialową. Nowością będzie m.in. "Kod genetyczny" (emisja od 2 marca, poniedziałki godz. 21:30) – serial obyczajowy z wątkiem kryminalnym, z Adamem Woronowiczem, Maciejem Musiałowskim i Karoliną Gruszką w rolach głównych. Ofertę kryminalną uzupełnią "Motyw" (od 3 marca, wtorki 21:30, z Małgorzata Kożuchowską, Agnieszką Grochowską i Michałem Czerneckim) oraz "Chyłka – kasacja" (od 4 kwietnia, sobota 20:00, z Magdaleną Cielecką i Filipem Pławiakiem). Wiosenna oferta programów rozrywkowych TVN to przede wszystkim kontynuacje: "Ameryka Express" (2. sezon, od 4 marca, środa 21:30), "Masterchef Junior" (5. sezon, od 8 marca, niedziela 20:00), "Kuba Wojewódzki" (28. sezon, 3 marca, wtorek 22:30), "Kuchenne rewolucje" (sezon 21., 5 marca, czwartek 21:30) i "Efekt Domina" (7. sezon, 8 marca, niedziela 11:30). Na antenie pojawia się też program poradnikowy "Dorota inspiruje" (3. sezon) i teleturniej "Milionerzy" (17. sezon).

– Po udanych eksperymentach w minionym roku teraz jeszcze wyraźnie chcemy wzmocnić ofertę programową TVN7 i skierować ją przede wszystkim do młodszej widowni – powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN i wiceprezes TVN Discovery.

Wyraźnie poszerzono ofertę reality show, seriali i serii paradokumentalnych. Nowością anteny, która ma być lokomotywą wiosennej ramówki, jest polska wersja formatu "Hotel Paradise" (emisja rozpoczęła się 24 lutego, program nadawany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 20). Inne nowe propozycje to: "Zakochani po uszy" (3. sezon serialu, poniedziałek-czwartek 19:30), "Ślub od pierwszego wejrzenia" (4. sezon produkcji znanej wcześniej z TVN, emisja od 28 lutego), "Szkoła" (12. sezon dokudramy, przeniesiona z anteny TVN), "19+" (7. sezon dokudramy znanej z anteny TVN).

W ofercie TTV na szczególną uwagę zasługuje polska wersja formatu "Down the road. Zespół w trasie" – z udziałem osób z zespołem Downa, prowadzący Przemek Kossakowski (niedziela, godz. 22:05).

Nowościami serialowymi w ofercie serwisu Player będą m.in. produkcje: "Szadź" (kryminał z udziałem Macieja Stuhra i Aleksandry Popławskiej, w późniejszym terminie pokaże ją też TVN), "Chyłka – rewizja" (3. seria kryminału z Magdaleną Cielecką w roli tytułowej) i "Mały Zgon" (serial kryminalny Canal+ w reżyserii Juliusza Machulskiego).

- Na uwagę zasługuje też nasza oferta sportowa związana przede wszystkim z Eurosportem. Będziemy jedynym nadawcą w Europie, który pokaże całe igrzyska olimpijskie w Tokio, każdą minutę zawodów – deklaruje Katarzyna Kieli, członek rady nadzorczej TVN Discovery oraz prezes i dyrektor zarządzająca Discovery Networks.

Piotr Machul 379 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.