Wiosna sprawdzonych formatów

Tylko dwie nowości znajdą się w wiosennych ramówkach głównych anten TVP.

Fot. Materiały TVP
Fot. Materiały TVP
Obie anteny podzieliły się nowościami po równo. Nowa propozycja TVP1 to „8 Wspaniałych” a TVP2 - „Star Voice. Gwiazdy mają głos”.

„8 Wspaniałych” to nowy program Marty Manowskiej, poświęcony mężczyznom po przejściach, walczącym o lepsze życie. Nadawca nie podał jeszcze precyzyjnej daty premiery. Znana jest już natomiast formuła. Prowadząca wysłucha historii ośmiu bohaterów, a widzowie będą obserwować ich zmagania – z demonami przeszłości, słabościami, tęsknotą za rodziną, utraconą miłością czy odrzuceniem ze strony najbliższych. Jak zapowiada nadawca – będziemy świadkami zmian i budowania nowego życia. Każdy z 10 odcinków programu skupiać się ma na innym problemie. Marta Manowska będzie rozmawiać między innymi o okazywaniu uczuć, męskości, ojcostwie, o tym, czy rzeczywiście prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze, o wpływie rodziców na dalsze wybory życiowe dzieci.

Nowość Dwójki to show „Star Voice. Gwiazdy mają głos” (piątki, godz. 20:35, powstanie 11 odcinków). W tym programie aktorzy, dziennikarze i sportowcy będą rywalizować o statuetkę Diamentowego Mikrofonu oraz nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł., które przekażą na cele charytatywne. Występy uczestników będzie oceniać jury w składzie: Helena Vondráčková, Majka Jeżowska oraz Mariusz Kałamaga. Jury oceni każdy występ, jednak to widzowie zadecydują, który artysta zwycięży w danym odcinku i otrzyma 10 tys. zł na wybrany przez siebie cel charytatywny. Uczestnikami pierwszej edycji programu będą: Aleksandra Szwed, Robert Koszucki, Jacek Lenartowicz, Marcin Urbaś, Monika Pyrek, Beata Chmielowska-Olech, Tadeusz Chudecki, Przemysław Babiarz, Milena Sadowska, Marcel Sabat oraz Aleksiej Jarowienko. Po raz pierwszy w roli prowadzących zobaczymy Michalinę Sosnę i Mariusza Czerkawskiego. O choreografię zadba Tomasz Barański.

Pozostałe wiosenne propozycje obu anten to kontynuacje. I tak na antenie TVP1 zobaczymy drugi sezon serialu „Stulecie Winnych” (niedzielny prime time), a tuz po nim rodzinne show „To był rok!” (drugi sezon). Kontynuowane będą seriale: „Komisarz Alex”, „Ojciec Mateusz”, „Leśniczówka”, „Klan”, „Korona królów”. Wzmocniona ma zostać oferta dokumentalna.

Telewizyjna Dwójka postawiła na kolejne serie: show „Dance, dance, dance” i przede wszystkim seriali”M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, Echo serca”, Na sygnale” i „O mnie się nie martw”. Obie anteny zapowiadają też wyraźne rozbudowanie oferty sportowej, nie tylko tej związanej z UEFA Euro i igrzyskami olimpijskimi w Tokio. 

Piotr Machul 383 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.