Bolt zwraca uwagę na problem różnic w wynagrodzeniach mężczyzn i kobiet

Estoński start-up, konkurent Ubera, oferuje paniom symboliczne 19,9% zniżki na przejazdy z okazji Dnia Kobiet.

Bolt powołuje się na najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego, który wskazuje, że w październiku 2018 r. średnie miesięczne wynagrodzenie mężczyzn było aż o 19,9% wyższe niż kobiet. Firma podkreśla, że żaden rabat nie rozwiąże problemu, ale "budowanie świadomości to pierwszy krok do zmian".

Akcja mailingowa zachęca do odwiedzenia profilu Bolta na Instagramie. Aby uczestniczyć w akcji, trzeba zrobić selfie, dodać je do Stories, oznaczyć @bolt_poland i hashtagiem #19i9. W niedzielę, 8 marca, możliwe będzie odebranie kodu rabatowego 19,9%, "zniżki, która nigdy nie powinna istnieć", na pięć kolejnych przejazdów samochodami Bolta.

Paweł Piasecki 765 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.