Targi MIPTV w Cannes w tym roku nie odbędą się

Powód: zagrożenie koronawirusem. Część imprez towarzyszącym zwykle wiosennym targom przeniesiono na październik.

Firma Reed MIDEM poinformowała, że międzynarodowe targi telewizyjne MIPTV 2020 zaplanowane na 30 marca - 2 kwietnia w Cannes zostały odwołane z powodu obaw związanych z koronawirusem.  Poprzedzające targi spotkania MIPDoc i MIPFormats, zaplanowane na 28-29 marca, również zostały anulowane. Canneseries, międzynarodowy festiwal seriali, który od dwóch sezonów towarzyszył MIPTV został przeniesiony na 9-14 października - „doklejono” go do targów MIPCOM.

Kolejna edycja MIPTV odbędzie się w dniach 12-15 kwietnia 2021 r. w Cannes, a MIPDoc i MIPFormats zaplanowano na 10-11 kwietnia 2021 r. Czwarta edycja Canneseries odbędzie się w kwietniu 2021 r. podczas MIPTV.
 
- W obecnej sytuacji wielu naszych klientów zgłaszało obawy związane z podróżowaniem. Zmiana daty MIPTV 2020 to zadanie niewykonalne. Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie anulowanie tegorocznej edycji targów wiosennych - powiedział Paul Zilk, dyrektor generalny Reed MIDEM.
 
W ubiegłym tygodniu firma ReedMIDEM poinformowała o przeniesieniu na czerwiec br. targów nieruchomości MIPIM, które również organizuje w Cannes i które miały odbyć się w połowie marca.

W ubiegłorocznych targach MIPTV udział wzięło 57 firm z Polski, z czego 27 prezentowało swoją ofertę na stoiskach.

Piotr Machul 388 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.