Wojciech Mann odchodzi z Trójki

Dziennikarz żegna się ze stacją po 55 latach współpracy.

Dziennikarz radiowej Trójki Wojciech Mann przekazał "Gazecie Wyborczej" wiadomość, że odchodzi ze stacji. Nie poprowadzi najbliższej piątkowej audycji "Zapraszamy do Trójki" ani swoich stałych pasm. Decyzja dziennikarza ma zawiązek m.in. z postanowieniem kierownictwa Polskiego Radia o zakończeniu współpracy z jego wychowanką i partnerką antenową Anną Gacek.

Poza audycją "W tonacji Trójki” prowadził jeszcze "Manniaka po ciemku”, niedzielne "Piosenki bez granic” oraz piątkowe poranne wydanie "Zapraszamy do Trójki”. W Trójce pracował od 55 lat. Wśród autorskich programów prowadzonych na antenie stacji były: "Magazyn 4/4”, "Poranek z radiem”, "Muzyczna poczta UKF”, "W tonacji Trójki”, "Zapraszamy do Trójki”, "Bielszy odcień bluesa”, "Między dniem a snem”, "Manniak niedzielny” czy "Manniak po ciemku” i "Piosenki bez granic”. W latach 1985-1986 poprowadził też kilka wydań Listy Przebojów Programu Trzeciego. W 2006 r. powołany został w skład Akademii Muzycznej Trójki.Mann jest również jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych (prowadził m.in. program z Krzysztofem Materną "MdM" czy popularne show: "Szansa na sukces" i "Duże dzieci"). Jest absolwentem anglistyki, tłumaczy m.in. książki dla dzieci.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że w 2019 r. udział Trójki w rynku wyniósł 5,1%. Stacja tym samym zanotowała najsłabszy wynik od początku 2000 r. W najnowszej fali badań radiowych Radio Track od grudnia 2019 r. do lutego 2020 r. udział Trójki wyniósł 5,6% i był wyższy od historycznie najgorszego wyniku stacji w fali czerwiec-sierpień 2019 o 0,7 pkt proc.

Katarzyna Woźniak 509 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.