McMiliony [wideo]

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny HBO ogląda się jak najlepszy kryminał.

McMiliony (McMillions)

reż. James Lee Hernandez, Brian Lazarte

HBO 2020 

Premiera: 3 lutego

Czy historia zdrapek na opakowaniu frytek McDonald's i na kubku od Coca-Coli może być wciągająca? Oczywiście, jeżeli dotyczy największego w historii loterii promocyjnych fałszerstwa na grube miliony dolarów. W przestępstwo zaangażowana jest włoska mafia, a śledztwo prowadzi FBI. 

Pięcioodcinkowy serial HBO wciąga od pierwszej minuty. Ogromnym atutem są same fakty. Tak nieprawdopodobne, że jeżeli zostałyby wymyślone przez scenarzystę, to żadne studio nie przyjęłoby takiego scenariusza do realizacji. 

Serial ogląda się jak najlepszy kryminał. Wypowiedzi agentów FBI prowadzących sprawę 20 lat temu dają wgląd w prawdziwe techniki operacyjne służb w Stanach Zjednoczonych. 

Ale jest coś jeszcze – występujący w filmie agenci i pomagający im pracownicy McDonald's (do dziś pracują w centrali w Chicago) nie potrafią ukryć, jak wiele frajdy sprawiało im to śledztwo, chociaż przecież ich życie mogło być wtedy zagrożone, a sprawa miała zły wpływ na wizerunek marki.  FBI i McDonald's, aby odkryć sprawców, musieli zaaranżować wiele sytuacji, w tym "lipny" zajazd w Las Vegas, na który zaproszono zwycięzców loterii. 

Wszyscy opowiadają o tym z szerokim uśmiechem. To chyba magia Ronalda McDonalda. 

Ocena: 5/5

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.