Koronawirus: zamykane sklepy, zmiany w e-commerce

Ikea zawiesza działalność sklepów w Polsce do odwołania, Inpost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów, a Pyszne.pl wprowadza bezkontaktową dostawę jedzenia.

IKEA

W związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19 wszystkie swoje sklepy zamykają nie tylko zmuszone ustawą sieci operujące na terenie centrów handlowych, jak. np. Sephora, ale także sieć IKEA. Jak poinformowała Carolina Garcia Gomez, dyrektor generalna ds. zrównoważonego rozwoju i prezes IKEA Retail Polska, siec zawiesza działaność 11 polskich sklepów do odwołania. Działać będzie natomiast sklep internetowy sieci.

INPOST

W związku z epidemią koronawirusa InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.  Firma sugeruje także, by odbierając paczkę z paczkomatu InPost, nie dotykać panelu sterującego – skrytkę otworzyć można za pomocą aplikacji InPost z poziomu smartfona (aplikacja do pobrania w sklepach App Store i Google Play). 

Zdecydowaliśmy się wydać rekomendację dla klientów, w ramach której zalecamy korzystanie z paczkomatów InPost w sytuacji, gdy sprzedawca oferuje możliwość dostaw zarówno przez naszego kuriera, jak i paczkomat. W ten sposób profilaktycznie ograniczamy kontakt pomiędzy kurierem a odbiorcą. Jest to ważne z uwagi na fakt, że jak informuje WHO, wirus przenosi się najczęściej droga kropelkową – powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost.

PYSZNE.PL

Pyszne.pl rozpoczyna bezkontaktową dostawę jedzenia jako środek ostrożności związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Rozwiązanie pozwalające uniknąć kontaktu fizycznego między dostawcą a odbiorcą zamówienia będzie stosowane przez wszystkie restauracje współpracujące z Pyszne.pl. Dostawcy są instruowani, aby dzwonić do drzwi klientów i zostawiać torbę z jedzeniem przed drzwiami. Dotyczy to wszystkich krajów europejskich, gdzie działa Takeaway.com, którego częścią jest polska platforma Pyszne.pl.

Pyszne.pl informuje jednocześnie, że nie zaobserwowało znaczących zmian w liczbie zamówień w ostatnim czasie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.