Kolejne osobowości antenowe opuszczają Trójkę

Nie usłyszymy już Jana Młynarskiego, Gaby Kulki, felietonów Joanny Kołaczkowskiej ani piosenek Piotra Bukartyka.

Jak informowaliśmy, Wojciech Mann po ponad 55 latach zakończył współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia. Mann podjął decyzję w odpowiedzi na odsunięcie od anteny dziennikarki i jego wychowanki - Anny Gacek, z którą niejednokrotnie dzielił antenę. W miniony piątek zamiast Wojciecha Manna audycję poprowadził Piotr Łodej.

13 marca w swoim profilu facebookowym ze słuchaczami pożegnał się Jan Młynarski, który w Trójce prowadził niedzielne audycje pt. "Dancing, salon, ulica": "Z wielkim i szczerym żalem podjąłem decyzję o rozstaniu z falami Trójki. Przez kilkadziesiąt tygodni w niedzielę o godz. 13 mogłem gościć w Państwa życiu, dzieląc się moją pasją. Za ten wielki przywilej dziękuję Piotrowi Metzowi, który wprowadził mnie do radia i w radio. Dziękuję memu wydawcy Piotrowi Kordaszewskiemu za nieocenioną pomoc i komfort pracy. Pomagali czasem Bartek Gil i Ola Budka. Dziękuję wszystkim paniom i panom realizatorom za wskazówki i wyrozumiałość". Dodał też, że "przychodzą w życiu chwile, gdy po prostu trzeba być przyzwoitym i solidarnym".

Następnego dnia ze słuchaczami, również za pośrednictwem Facebooka, pożegnała się Gaba Kulka: "Ustaliliśmy z Piotrem Metzem, który trzy lata temu zaprosił mnie do stworzenia w Trójce autorskiej audycji, że dziś o 22 zastąpi mnie przy mikrofonie. (...) Mam nadzieję, że usłyszymy się jeszcze kiedyś w eterze!".

16 marca w audycji "Zapraszamy do Trójki" prowadzonej przez Marcina Łukawskiego nie pojawił się również cotygodniowy felieton Joanny Kołaczkowskiej "Urywki z kalendarza", w której wykreowała postać Heleny Prze-Podobnej. Łukawski poinformował na antenie o tym, że w kolejnych tygodniach już jej nie usłyszymy.

W najnowszej fali badań radiowych Radio Track od grudnia 2019 r. do lutego 2020 r. udział Trójki wyniósł 5,6% i był wyższy od historycznie najgorszego wyniku stacji w fali czerwiec-sierpień 2019 o 0,7 pkt proc.

Katarzyna Woźniak 508 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.