Facebook wesprze małe firmy kwotą 100 mln dol.

Program obejmie do 30 tysięcy lokalnych przedsiębiorstw w ponad 30 krajach borykających się ze skutkami globalnej pandemii koronawirusa.

Kwota 100 mln dolarów obejmie pomoc gotówkową oraz kredyty na reklamy. Program ma pomóc małym firmom w pokryciu kosztów operacyjnych i kosztów wynajmu lokali, zapewnieniu utrzymania pracownikom, którzy nie mogą przychodzić do pracy, oraz pozyskaniu nowych klientów. Przyjmowanie wniosków ma się zacząć w nadchodzących tygodniach. Na razie firma nie ujawnia więcej szczegółów, mają być one stopniowo zamieszczane na tej stronie.

- Ten niezwykły czas rodzi wyzwania dla nas wszystkich - szczególnie dla małych przedsiębiorstw, które są podstawą naszej gospodarki. Środki, które zostały wprowadzone w Polsce dla zagwarantowania bezpieczeństwa ludzi mogą tworzyć problemy dla małych firm - szczególnie tych polegających na lokalnych klientach. Dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu tego programu i mamy nadzieję, że to wsparcie pomoże przedsiębiorcom przetrwać trudne chwile - komentuje Robert Bednarski, dyrektor Facebooka w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Paweł Piasecki 392 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.