Grupa Polsat chce kupić Interię

W jej imieniu ofertę grupie Bauer złożyła Telewizja Polsat.

Telewizja Polsat, należąca do grupy Cyfrowego Polsatu, kontrolującego także Polkomtel, operatora sieci komórkowej Plus, platformę telewizji satelitarnej, serwis VoD Ipla oraz firmę telekomunikacyjną Netia, złożyła niemieckiej grupie Bauer Media ofertę zakupu portalu Interia.pl. Spółka zaznacza, że proces negocjacji jest na wczesnym etapie, a ich wynik oraz prawdopodobieństwo ich pozytywnego zakończenia są niepewne. Nie ujawniono żadnych danych dotyczących wysokości oferty.

Interia to jeden z czterech największych w Polsce portali internetowych, obok Onetu (Ringier Axel Springer Polska), Wirtualnej Polski (WP Holding) i Gazety.pl (Agora). Grupa Wydawnicza Bauer kupiła Interię w 2008 r. Należy do niej także radio RMF FM.

Maciej Burlikowski 1308 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.